Project Description

KLIENT: KKS LECH POZNAŃ SA, NA ZLECENIE AGENCJI TWÓRCZA10

Projekt i oprogramowanie interaktywnej strony Wirtualne Muzeum Lecha Poznań, na podstawie koncepcji funkcjonalnej autorstwa agencji Twórcza10, w technologii 3d oraz wdrożenie autorskiego, dedykowanego systemu CMS

Wirtualne Muzeum

Na zlecenie agencji Twórcza10 mieliśmy za zadanie przygotować serwis internetowy Wirtualne Muzeum Lecha Poznań. Muzeum zawiera kilkaset eksponatów związanych z historią klubu, w postaci wycinków gazet, artykułów, zdjęć, klipów wideo oraz animacji 3d. Strona prezentuje niemal stulenią historię Lecha Poznań, począwszy od lat dwudziestych XX w. Całość zarządzana jest przez nasz autorski, dedykowany system CMS.

Wirtualne MuzeumWirtualne MuzeumWirtualne MuzeumWirtualne MuzeumWirtualne Muzeum

Istotnym wyzwaniem było takie zaprojektowanie wirtualnego muzeum, aby w ciekawy sposób zaprezentować ogromne zbiory, będące w posiadaniu klubu i osób prywatnych.

Z drugiej strony chcieliśmy, aby przeglądanie strony przypominało zwiedzanie prawdziwego muzeum. Na podstawie koncepcji agencji Twórcza10, stworzyliśmy wirtualną przestrzeń, po której użytkownik może swobodnie nawigować i samodzielnie odkrywać eksponaty prezentowane w różnych formach.

Strona powstała w technologii flash, z wykorzystaniem PaperVision3d – najnowocześniejszej ówcześnie technologii trójwymiarowej na stronach internetowych. Dzięki temu użytkownik może przenieść się do wirtualnej przestrzeni 3d i nawigować swobodnie po pomieszczeniach zawierających historię klubu, w podziale na dekady. W wirtualnym muzeum można poznać historię klubu od jego powstania w 1922r.

Na wirtualnych ścianach prezentowane są setki historycznych wycinków gazet, zdjęć i artykułów. Użytkownik może również skorzystać z pełni funkcjonalnego odtwarzacza wideo, na którym prezentowane są archiwalne filmy.

Po pomieszczeniach oprowadza wirtualny kustosz, który opowiada o poszczególnych etapach rozwoju klubu. Na specjalnych piedestałach można natomiast odtwarzać animacje z modelami 3d ciekawszych eksponatów, jak puchary, medale czy historyczne stroje piłkarskie. Repliki trójwymiarowe eksponatów powstały na podstawie archiwalnych zdjęć.

Zajęliśmy się przygotowaniem layoutu strony w oparciu o materiały przesłane przez klienta oraz modele 3d dostarczone przez zamawiającego. Oprogramowaliśmy stronę w technologii flash oraz wdrożyliśmy autorski, intuicyjny system CMS, z dedykowanymi dla muzeum modułami.

Za pomocą panelu zarządzania administratorzy mogą m.in. dodawać i zarządzać eksponatami. Podobną możliwość mają użytkownicy, którzy przez specjalny formularz wysyłają własne pamiątki związane z klubem w postaci zdjęć i filmów wideo. Zajęliśmy się również montażem materiału klipów filmowych prezentujących kustosza muzeum.

Udało nam się stworzyć jedno z najciekawszych i unikalnych wirtualnych muzeów jakie można znaleźć w internecie.

Planowane jest poszerzenie funkcjonalności strony o strefę kibica, gdzie prezentowane będą treści wyłącznie od użytkowników.

Serwis został bardzo pozytywnie przyjęty przez fanów, o czym świadczą dziesiątki pozytywnych komentarzy na facebooku. Widać to również po wielu pamiątkach wysyłanych przez kibiców, którzy aktywnie uczestniczą w rozwoju strony.

Zakres działań:

  • Projektowanie graficzne i obróbka zdjęć
  • Interaktywny serwis internetowy w technologii flash i PaperVision3d zawierający setki eksponatów
  • Integracja animacji 3d
  • Autorski, dedykowany system CMS
  • Formularz do przesyłania pamiątek od użytkowników
  • Montaż i kluczowanie klipów wideo

Chcesz zrealizować podobny projekt? Skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy nasze pomysły na spotkaniu.