Jeśli potrzebujesz aplikacji na gogle wirtualnej rzeczywistości świetnie trafiłaś/eś. Wirtualne spacery to nasza specjalność!

WIRTUALNY SPACER NA TWOJEJ STRONIE INTERNETOWEJ

Wirtualny spacery po istniejących przestrzeniach tworzymy m.in. za pomocą innowacyjnej technologii Matterport.

Technologia ta pozwala na pokazanie obiektu w formie spaceru w trzech wymiarach. Wykonujemy szereg zdjęć 360 stopni, a sprzęt który używamy posiada skaner podczerwieni, który odwzorowuje otaczające środowisko. Dzięki temu można wirtualnie poruszać się po poszczególnych obiektach, zachowując efekt głębi.

Zdjęcia sferyczne (360 stopni) wykonujemy w technologii High Dynamic Range o rozdzielczości ponad 8K (134 mega pixele).

Gotowy projekt dostępny jest na każdym urządzeniu mobilnym (Android, iOS, ipadOS), na wszystkich systemach operacyjnych oraz wszystkich przeglądarkach internetowych. Możliwe jest również wirtualne zwiedzanie za pomocą gogli wirtualnej rzeczywistości (np. Oculus Go). Nie jest wymagana do przeglądania wycieczki żadna dodatkowa aplikacja. Wystarczy tylko dostęp do internetu.

Kliknij w przycisk poniżej, aby uruchomić wirtualny spacer.

GOGLE WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI

Choć technologia VR wciąż ma status „nowinki” na rynku dostępne już są urządzenia, z pomocą których możemy zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości. Do wyboru mamy modele gogli mobilnych (nie podłączanych do komputera, rozwiązanie bez kabli) takie jak Oculus Go i Oculus Quest oraz w zaawansowane hełmy wirtualnej rzeczywistości jak Oculus Rift S czy HTC Vive, które zapewniają wysoką wydajność i świetną grafikę, ale muszą być podłączone do komputera za pomocą kabli. Zapewniamy fachową pomoc w wyborze optymalnych rozwiązań, zapewniając najwyższą jakość wirtualnych przeżyć.

APLIKACJE NA GOGLE WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI – TO NIE TYLKO WIRTUALNE SPACERY

Technologia wirtualnej rzeczywistości otwiera przed muzeami możliwości dostarczania swoim gościom nowych nieporównywalnych z niczym wcześniej doświadczeń. Z jej pomocą możemy zaprosić zwiedzających na wirtualny spacer do odległych krain i czasów, po obiektach których już nie ma albo nigdy nie powstały. Granice tych magicznych podróży ogranicza jedynie wyobraźnia!

Opracowując aplikacje na gogle wirtualnej rzeczywistości wykorzystujemy technikę modelowania 3d, dzięki której na podstawie dostępnych materiałów możemy np. odtworzyć nieistniejące już obiekty oraz technologię wideo 360*, która umożliwia niesamowite zanurzenie się w prezentowanych wydarzeniach. Aplikacje na gogle wirtualnej rzeczywistości można także połączyć z podkładem dźwiękowym, np. nagraniem lektora, który pełni rolę przewodnika po „zwiedzanej” przestrzeni.

Przykład wideo 360 – zdjęcia czterech lokacji nad polskim morzem wraz z opowieścią lektora.

więcej o projekcie »

Przykład interaktywnej gry, gdzie użytkownik wciela się w rolę szpiega i musi wykonać zdjęcia tajnym dokumentom.

więcej o projekcie »

Przykład aplikacji interaktywnej, w której użytkownik przenosi się do komnaty alchemika.

więcej o projekcie »

Przykład interaktywnej aplikacji, gdzie odtworzone zostało nieistniejące już kino z lat 80-tych.

więcej o projekcie »

Przykład wideo 360 ukazującego atrakcje turystyczne Ostrzeszowa wraz z podkładem muzycznym.

więcej o projekcie »

ZASTOSOWANIE WIRTUALNEJ RZECZYWISTOŚCI W MUZEACH

Poniżej przedstawiamy przykłady zastosowań technologii wirtualnej rzeczywistości w przestrzeni ekspozycyjnej:

  • Wirtualny spacer po planowanej ekspozycji. Tak, dzięki technologii VR możesz „przejść się” po wystawie zanim ona powstanie, by ocenić czy aranżacja, ścieżki i stanowiska zostały dobrze zaplanowane.
  • Wirtualna podróż w czasie do dawnych wydarzeń. Z pomocą najnowszych technologii możemy nagrać inscenizację filmową z udziałem aktorów w perspektywie 360 *. Dzięki temu po założeniu gogli wirtualnej rzeczywistości zwiedzający mogą poczują się jak uczestnicy historycznych wydarzeń.
  • Wirtualny spacer po nie istniejących już obiekcie, np. zamku czy pomieszczeniu pracowni. Do przygotowania modeli potrzebne będę materiały źródłowe: ryciny, mapy, opisy, archiwalne zdjęcia i wideo, o ile są dostępne.

JEŚLI SZUKASZ NIESZABLONOWYCH POMYSŁÓW, NIE CZEKAJ DŁUŻEJ!

Chętnie spotkamy się w celu ustalenia Twoich potrzeb. Odpowiemy na wszystkie pytania.

Skontaktuj się