KLIENT: TWÓRCZA10

Projekt i oprogramowanie aplikacji interaktywnej na ekran dotykowy oraz wizerunkowego serwisu www, na podstawie koncepcji funkcjonalnej autorstwa agencji Twórcza10

Aplikacja dotykowa - kiosk interaktywny

Słowiański Mit to niezwykła multimedialna, czasowa wystawa prezentująca wczesnośredniowieczną kulturę na ziemiach polskich między VIII a X wiekiem. Wystawa pozwalała zrozumieć obrzędy i zwyczaje, jakie przetrwały w niemal niezmienionej formie w kulturze ludowej oraz dostrzec historyczne aspekty rozwoju polskiej państwowości i kultury. W ramach przedsięwzięcia przygotowaliśmy informacyjno – wizerunkowy serwis www oraz prezentację multimedialną, przeznaczoną na kiosk interaktywny

Prezentacja multimedialna na ekran dotykowy

Prezentacja interaktywna podzielona została na dwie części. Pierwsza przedstawiała świątynie Świętowita w Arkonie na Rugii, druga sanktuarium słowiańskie typu gorodiszcze-światiliszcze, będące miejscem obrządków religijnych.

Przygotowana w trzech wersjach językowych aplikacja oparta na technologii flash pozwalała przenieść się w czasie i zobaczyć odtworzone w 3d wirtualne obiekty, wraz z interesującymi opisami. Nawigacja dotykowa pozwalała aktywować punkty w ramach wirtualnej wycieczki, aby dowiedzieć się więcej o danym obiekcie, a także przełączać się swobodnie do wybranych scen.

W aplikacji zintegrowaliśmy ponad 40 wysokiej jakości animacji 3d, dostarczonych przez Zamawiającego, aby stworzyć unikalną w swojej formie prezentację przeznaczoną na 32 calowy ekran dotykowy. Jej nietypowa zawartość, a jednocześnie łatwość obsługi, pozwoliła na bycie jednym z najczęściej obleganych atrakcji w ramach multimedialnej ekspozycji.

Aplikacja dotykowa - kiosk interaktywny
Wirtualne Muzeum

Serwis www

Strona internetowa oparta na technologii flash pozwalała zapoznać się z tematyką ekspozycji, a także zdobyć praktyczne informacje o wystawie.

Zaprojektowaliśmy witrynę, która kolorystyką, doborem typografii, sposobem nawigacji bezpośrednio nawiązywała do scenariusza wystawy.

Duże wizerunkowe zdjęcia oraz podkład muzyczny natychmiast wprowadzały użytkownika w klimat ekspozycji.

• Projektowanie graficzne i obróbka zdjęć
  • Strona www w technologii flash
  • Prezentacja multimedialna na ekran dotykowy
  • Integracja animacji 3d