KLIENT: PARK GŁAZÓW NARZUTOWYCH W NOCHTEN

Przygotowanie aplikacji dotykowych z autorskimi rysunkami, przeznaczone na ekran dotykowy dla Parku Głazów Narzutowych w Nochten (Niemcy).

W ramach zlecenia przygotowaliśmy stanowisko interaktywne, składające się z ekranu dotykowego w obudowie drewnianej (stolik na kółkach), które kształtem nawiązywało do istniejącej ekspozycji.

Na ekranie dotykowym prezentowaliśmy dwie aplikacje multimedialne.

Pierwsza opowiadała o dziejach miejsca, w którym znajduje się park głazów. Od 20 mln lat temu, aż do dzisiaj. W tym celu przygotowaliśmy kilka ilustracji, które w uproszczony, zabawny sposób, prezentowały najważniejsze wydarzenia. Użytkownik, aby zapoznał się z całą osią czasu, musiał dopasować brakujący element obrazka. Dowiadywał się w ten sposób ciekawostek dotyczących danej epoki.

Wszystkie obrazki zostały zaanimowane, aby jak najbardziej przemawiały do odbiorcy.

Druga aplikacja miała również mechanikę „dopasuj do”. Zadanie polegało na odpowiednim dobraniu kwiatu do pory roku, w którym kwitnie. Po poprawnym dopasowaniu pojawia się informacja dotycząca danej rośliny.

Obie aplikacje uczą przez zabawę, a przystępna szata graficzna i autorskie ilustracje przemawiają zarówno do starszych jak i młodszych odbiorców.

Aplikacja została przygotowana w trzech językach, między którymi można przełączać się z dowolnego miejsca w aplikacji.

• Projekt graficzny i funkcjonalny aplikacji na ekrany dotykowe
  • Obróbka dostarczonych materiałów
  • Przygotowanie autorskich rysunków na podstawie źródeł historycznych
  • Konfiguracja aplikacji