KLIENT: BRANZO AGENCJA ARTYSTYCZNA

Przygotowanie aplikacji dotykowych, katalogu eksponatów cyfrowych oraz odtwarzacza audio na wystawę czasową „Jarocin Stacja Wolność” w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

W ramach tworzenia zlecenia przygotowaliśmy dwie aplikacje multimedialne na ekrany dotykowe.

Aplikacja – katalog eksponatów cyfrowych, składa się z pięciu działów. W formie zagnieżdżonego katalogu w aplikacji znalazły się archiwalne filmy i zdjęcia z festiwalu w Jarocinie, pogrupowanego wg lat i autorów zdjęć. Specjalnie na potrzeby wystawy czasowej zostały też nakręcone i umieszczone w aplikacji wywiady m.in. z Martyną Jakubowicz czy Lechem Janerką. Oprócz tego można zapoznać się z bogatym zbiorem skanów i dokumentów z tamtych lat.

Druga aplikacja to odtwarzacz plików audio, który pozwalał na wyszukiwanie artystów i ich sortowanie. Odtwarzacz zawierał również katalog zdjęć, które pojawiały się podczas odsłuchiwania utworów.

Organizator wystawy umieścił ekrany dotykowe w ciekawej stylizacji. Katalogi cyfrowe zostały umieszczone w dawnych budkach telefonicznych o charakterystycznym kształcie wyciętej kuli.

Natomiast odtwarzacze audio zostały zamontowane w specjalnych boxach odsłuchowych, które pozwalały w skupieniu zapoznawać się z muzyką.