KLIENT: MUZEUM DWORY KARWACJANÓW I GŁADYSZÓW W GORLICACH.

Koncepcja, projekt i przygotowanie aplikacji multimedialnej na kiosk interaktywny.

Aplikacje dotykowe projektowanie

Przygotowaliśmy aplikację multimedialną dla cerkwi w Bartnem, obecnie filii Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Interaktywna prezentacja na 24 calowy ekran dotykowy powstała w ramach projektu „Kolorowa cerkiew”, dokumentującego walory zabytkowe i artystyczne tego miejsca. Projekt opowiada o barwnym, niewidocznym już malowaniu zewnętrznym, o nieobecnych już we wnętrzu ikonach i o losach obiektu, równie barwnych jak on sam. Naszym zadaniem było również dostarczenie sprzętu multimedialnego do zabudowy po stronie zamawiającego.

Aplikacje dotykowe
Ekran dotykowy
Aplikacje dotykowe

Aplikacja multimedialna

Aplikacja została podzielona na kilka rozbudowanych działów . Główne zagadnienia, którym poświęcona została prezentacja to: architektura, historia rodów księżowskich oraz zabytkowe ikony. Ze względu na temat projektu w opisach tekstowych szczególną uwagę zwróconą na wyjaśnienie symboliki zastosowanych w nich kolorów. Prace merytoryczne, aby zgromadzić materiał do wykorzystania w prezentacji trwały ponad 2 miesiące.

Każdy z działów zawiera obszerną galerię obrazów . Udało się zgromadzić ich około 200. Można wśród nich znaleźć stare mapy, archiwalne fotografie, dawne zdigitalizowane szkice powiązane z cerkwią, a także liczne współczesne zdjęcia obiektu i zdobiącego jego wnętrze ikonostasu.

Wszystkie grafiki, w tym wysokiej jakości zdjęcia zabytkowych ikon, można za pomocą gestów powiększać i pomniejszać. Intuicyjna nawigacja ułatwia poruszanie się między tematami. Dodatkowo najważniejsze momenty z historii tego miejsca zostały zaprezentowane w formie przejrzystej osi czasu.

Projekt został wzbogacony o edukacyjną grę polegającą na samodzielnym „pokolorowaniu” cerkwi. Podczas zabawy użytkownicy poznają barwy wykorzystywane dawniej do zdobienia jej ścian i słownictwo związane z jej architekturą.

• Projekt graficzny i funkcjonalny aplikacji
  • Obróbka zdjęć
  • Oprogramowanie aplikacji
  • Instalacja aplikacji na urządzeniu docelowym