KLIENT: MUZEUM ZIEMI PUCKIEJ IM. FLORIANA CEYNOWY

Projekt graficzny i opracowanie aplikacji multimedialnej oraz dostawa kiosku multimedialnego.

W ramach modernizacji wystawy „Generał Józef Haller na Pomorzu” przygotowaliśmy aplikację multimedialną w trzech wersjach językowych, poświęconej postaci generała, jak również samej miejscowości Władysławowo. Naszym zadaniem było także dostarczenie kiosku multimedialnego.

W Oddziale „Hallerówka” Muzeum Ziemi Puckiej we Władysławowie została zmodernizowana wystawa stała „Generał Haller na Pomorzu”. Poświęcona jest ona postaci i działalności generała oraz jego Błękitnej Armii. Dzięki ich działaniom udało się wcielić w życie ustalenia traktatu wersalskiego i ponownie połączyć Pomorze z resztą Polski. Nasz udział w tym projekcie polegał na stworzeniu aplikacji multimedialnej oraz dostarczeniu kiosku interaktywnego.

 

Prezentacja multimedialna

Aplikacja interaktywna składa się z pięciu działów. Pierwszy z nich poświęcony jest m.in. osobie generała, organizacji Hallerczyków, miejscowości Hallerowo oraz działalności Błękitnej Armii. Ta część prezentacji stanowi katalog zbiorów eksponatów cyfrowych w postaci zdjęć oraz tekstów przygotowanych przez Muzeum. Zbiory podzielone są wg kategorii, które można w przyszłości poszerzać.

Druga część aplikacji to szczegółowy biogram generała przedstawiony na interaktywnej osi czasu. Użytkownik może przesuwać oś oraz klikać na punkty aktywne, aby przeczytać dłuższe teksty, a także otwierać zdjęcia z możliwością powiększania.

Trzecim działem jest drzewo genealogiczne gen. Hallera, po którym można się dowolnie przesuwać oraz powiększać i pomniejszać. Punkty aktywne pozwalają na prezentację większej ilości informacji, w tym zdjęć.

Kolejna część to interaktywna mapa Władysławowa, gdzie za pomocą punktów oraz listy przedstawione zostały najistotniejsze miejsca związane z miejscowością i postacią generała. Każdy punkt aktywny na mapie posiada rozszerzenie z informacją tekstową oraz galerią zdjęć.

Ostatnim działem jest prezentacja eksponatów cyfrowych, które zostały zgromadzone w zbiorach Muzeum Ziemi Puckiej. Można tam obejrzeć unikalne zdjęcia, niedostępne nigdzie indziej.

Aplikacja posiada trzy wersje językowe.

Kiosk interaktywny

Naszym zadaniem było również dostarczenie sprzętu multimedialnego. Staraliśmy się dobrać możliwie najmocniejsze urządzenie w ustalonym z góry budżecie. Pracownicy Muzeum wybrali obudowę spośród naszej oferty, o minimalistycznym neutralnym kształcie, która dobrze komponuje się do nowo powstałej wystawy.

Ekran o przekątnej 21″, posiadający 2 punkty dotyku w zupełności wystarcza do obsługi aplikacji, a odpowiednio skonstruowana metalowa obudowa umożliwia łatwe dostanie się do jednostki sterującej, oferując jednocześnie stabilne oparcie dla ekranu.

 

Zakres działań:

  • Projekt graficzny i funkcjonalny poszczególnych działów aplikacji
  • Ikonografia, obróbka zdjęć
  • Oprogramowanie poszczególnych działów aplikacji multimedialnej
  • Oprogramowanie i instalacja aplikacji na urządzeniu
  • Dobór i dostawa kiosku interaktywnego

Chcesz zrealizować podobny projekt? Skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy nasze pomysły na spotkaniu.