KLIENT: MUZEUM ZIEMI PUCKIEJ IM. FLORIANA CEYNOWY

Produkcja aplikacji multimedialnych, nagrania lektorskiego z podkładem muzyczno – dźwiękowym, dostawa sprzętu multimedialnego do zabudowy.

Dla Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy, w ramach wystawy czasowej do projektu „Idziemy nad polskie morze – Zaślubiny Polski z morzem, Puck 1920 r.” , przygotowaliśmy dwie aplikacje interaktywne, przeznaczone na ekrany dotykowe. Dostarczyliśmy również sprzęt multimedialny do zabudowy przez Zamawiającego. Dodatkowo zrealizowaliśmy słuchowisko z udziałem lektora, z bogatym udźwiękowieniem i ścieżką muzyczną.

Aplikacja na stanowisko multimedialne

Główna aplikacja to katalog historyczny, zawierający materiał ikonograficzny w postaci archiwalnych zdjęć i skanów dokumentów. W przygotowanej prezentacji zaakcentowane zostały takie momenty historyczne jak: Tworzenie Polskiej Armii we Francji, Konferencja Pokojowa w Wersalu, Traktat Wersalski, Utworzenie i przebieg Frontu Pomorskiego czy Zaślubiny Polski z Morzem. W aplikacji zebrano ok. 200 eksponatów cyfrowych.

Aplikacja została przygotowana w formie osi czasu, gdzie użytkownik może przełączać się między datami ułożonymi w lewej kolumnie ekranu. Po aktywacji daty dwie pozostałe kolumny przeładowują się ukazując szczegółowy opis wydarzenia oraz powiązaną galerię. Zdjęcia z galerii można swobodnie przeglądać i dowolnie powiększać.

Druga aplikacja przeznaczona dla drugiego stanowiska stanowiła gra typu „memo”, gdzie użytkownik musi dopasować do siebie dwa zdjęcia. Aby zachować walor edukacyjny, po połączeniu zdjęć pojawia się dodatkowy opis i zdjęcia obiektu.

W ramach zamówienia dobraliśmy i dostarczyliśmy sprzęt multimedialny do zabudowy przez klienta. Został on oparty o  dwa 22 calowe ekran dotykowe, mini-komputery oraz 43″ ekran bierny, który wyświetlał dodatkowe informacje w większym formacie.

Nagranie lektorskie z udźwiękowieniem

Naszym kolejnym zadaniem w ramach wystawy było udźwiękowienie wspomnień archiwalnych – opisu przyjęcia Wojska Polskiego w Pucku, w dniu 10 II 1920 r., spisany przez Antoniego Miotka – kupca z Pucka.

W pierwszej kolejności przeprowadziliśmy nagranie studyjne z udziałem lektora. Następnie przeanalizowaliśmy tekst i zaznaczyliśmy możliwe do dodania efekty dźwiękowe. Całość skierowaliśmy do dźwiękowca, który dodał odgłosy, ilustrujące wydarzenia, m.in: szum morza, dźwięki strzałów, dzwonek recepcji hotelowej, krzątaninę, itp. Do opowieści dobrana została również odpowiednia ścieżka muzyczna.

Fragment nagrania można usłyszeć poniżej.

Zakres działań:

  • Projekt graficzny i funkcjonalny aplikacji
  • Oprogramowanie i instalacja aplikacji na urządzeniu
  • Dobór i dostawa sprzętu multimedialnego do zabudowy
  • Stworzenie słuchowiska (lektor + udźwiękowienie)

Chcesz zrealizować podobny projekt? Skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy nasze pomysły na spotkaniu.

Galeria z otwarcia wystawy