KLIENT: MUZEUM DWORY KARWACJANÓW I GŁADYSZÓW W GORLICACH.

Koncepcja, projekt i przygotowanie aplikacji multimedialnej na kiosk interaktywny.

Przygotowaliśmy aplikację multimedialną dla cerkwi w Bartnem, obecnie filii Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach. Interaktywna prezentacja na 24 calowy ekran dotykowy powstała w ramach projektu „Kolorowa cerkiew”, dokumentującego walory zabytkowe i artystyczne tego miejsca. Projekt opowiada o barwnym, niewidocznym już malowaniu zewnętrznym, o nieobecnych już we wnętrzu ikonach i o losach obiektu, równie barwnych jak on sam. Naszym zadaniem było również dostarczenie sprzętu multimedialnego do zabudowy po stronie zamawiającego.

Aplikacja multimedialna

Aplikacja została podzielona na kilka rozbudowanych działów . Główne zagadnienia, którym poświęcona została prezentacja to: architektura, historia rodów księżowskich oraz zabytkowe ikony. Ze względu na temat projektu w opisach tekstowych szczególną uwagę zwróconą na wyjaśnienie symboliki zastosowanych w nich kolorów. Prace merytoryczne, aby zgromadzić materiał do wykorzystania w prezentacji trwały ponad 2 miesiące.

Każdy z działów zawiera obszerną galerię obrazów . Udało się zgromadzić ich około 200. Można wśród nich znaleźć stare mapy, archiwalne fotografie, dawne zdigitalizowane szkice powiązane z cerkwią, a także liczne współczesne zdjęcia obiektu i zdobiącego jego wnętrze ikonostasu.

Wszystkie grafiki, w tym wysokiej jakości zdjęcia zabytkowych ikon, można za pomocą gestów powiększać i pomniejszać. Intuicyjna nawigacja ułatwia poruszanie się między tematami. Dodatkowo najważniejsze momenty z historii tego miejsca zostały zaprezentowane w formie przejrzystej osi czasu.

Projekt został wzbogacony o edukacyjną grę polegającą na samodzielnym „pokolorowaniu” cerkwi. Podczas zabawy użytkownicy poznają barwy wykorzystywane dawniej do zdobienia jej ścian i słownictwo związane z jej architekturą.

• Projekt graficzny i funkcjonalny aplikacji
  • Obróbka zdjęć
  • Oprogramowanie aplikacji
  • Instalacja aplikacji na urządzeniu docelowym