KLIENT: MUZEUM ZAMEK OPALIŃSKICH W SIERAKOWIE, NA ZLECENIE AGENCJI TWÓRCZA10

Przygotowanie aplikacji interaktywnej na ekran dotykowy z wykorzystanie technologii 3d, na podstawie koncepcji funkcjonalnej autorstwa agencji Twórcza10

Aplikacja dotykowa - kiosk interaktywny

Mauzoleum Opalińskich to najcenniejsze miejsce w Muzeum Zamku Opalińskich, w którym umieszczono unikatowe w skali europejskiej sarkofagi dawnych właścicieli zamku. Wejście do kaplicy jest otwierane tylko kilka razy do roku, dlatego powstała aplikacja przeznaczona na kiosk interaktywny, gdzie zwiedzający mogą obejrzeć wszystkie krypty rodu Opalińskich w wirtualnej przestrzeni 3d.

Aplikacja dotykowa - kiosk interaktywny

Dla agencji Tworcza10 przygotowaliśmy interaktywną aplikację multimedialną przeznaczoną na ekran dotykowy, poświęconą prezentacji krypt w Muzeum Zamek Opalińskich w Sierakowie.

Zlecenie obejmowało oprawę graficzną aplikacji i elementów interaktywnych oraz stworzenie mechaniki funkcjonowania prezentacji i ich oprogramowanie, a także wdrożenie możliwości oglądania eksponatów w przestrzeni trójwymiarowej.

Zaprojektowaliśmy wygląd aplikacji wykorzystując motywy heraldyki rodu Opalińskich, dzięki czemu elementy interaktywne zostały osadzone w ciekawej, historycznej stylistyce.

Aplikacja podzielona została na dwie części. W pierwszej możemy poruszać się po kaplicy na zasadzie panoramy 3d, na której znajdują się punkty interaktywne.

Po wyborze jednej z krypt rodu Opalińskich, możemy przyjrzeć się jej bliżej w przestrzeni trójwymiarowej. Każda z krypt została w szczegółowy sposób odtworzona jako obiekt 3d. Udało nam się wdrożyć technologię, która pozwalała w swobodny sposób obejrzeć każdy detal, w tym bogate płaskorzeźby, portrety i żłobienia.

Aby możliwa była pełna interakcja z obiektami 3d, wykorzystaliśmy najnowsze możliwości technologii FLASH i FLARE 3D. Dodatkowo każdej z krypt towarzyszy bogaty opis wraz ze zdjęciami eksponatów.

Ponadto w prezentacji możemy obejrzeć półgodzinny dokument poświęcony historii rodu za pomocą zintegrowanego odtwarzacza wideo.

Drugą cześć prezentacji stanowi historia rodu Opalińskich i kontekstowa galeria zdjęć.

• Projektowanie graficzne i obróbka zdjęć
  • Prezentacja multimedialna na ekran dotykowy
  • Interaktywna technologia 3d
  • Montaż i obróbka wideo