KLIENT: MUZEUM NARODOWE ROLNICTWA I PRZEMYSŁU ROLNO-SPOŻYWCZEGO W SZRENIAWIE, NA ZLECENIE AGENCJI TWÓRCZA10

Autorska Identyfikacja Wizualna i projekty graficzne, na podstawie aranżacja plastycznej (formuła i rozmieszczenie ekspozytorów, rozmieszczenie obiektów) agencji Twórcza10.

Wizualizacja 3d

Na zlecenie agencji Twórcza10 kompleksowo przygotowaliśmy oprawę graficzną i Identyfikację Wizualną wystawy czasowej „Dziesięć wieków rolnictwa polskiego”.

Celem wystawy było przedstawienie 50 wydarzeń o największym znaczeniu, które zaistniały w ciągu dziesięciu wieków polskiego rolnictwa od czasów Mieszka I, aż do początków XXI w.

Wystawa obejmuje niemal 250 różnorodnych eksponatów, w tym m.in. zabytkowe oryginały dokumentów i książek, obrazy, pocztówki, odznaczenia, a także sztandary, plakaty i maszyny rolnicze oraz wiele, wiele innych.

Identyfikacja wizualna wystaw
Wizualizacja 3d
Wirtualny spacer

Opracowanie plastyczne wystawy, Identyfikacja Wizualna

Naszą pracę zaczęliśmy od głębokiej analizy zbioru eksponatów. Ich różnorodność, wielość wymiarów i kształtów sprawiały, że kluczem było ustalenie spójnej formy plastycznej, aby pokazać je wszystkie.

Pierwszym zadaniem było opracowanie Identyfikacji Wizualnej wystawy, w skład której wchodziło m.in.: zaprojektowanie logotypu, dobór typografii i kolorystyki.

Logotyp w formie litery „X” ma wiele wymiarów: nawiązuje do nazwy wystawy (10 wieków), jego kształt przypomina pasy pól uprawnych, a kolorystyka jest spójna z nowym SIWem samego Muzeum.

Charakterystyczny kształt litery „X” stał się też motywem przewodnim projektów graficznych na poszczególnych ekspozytorach i nadał spójny charakter wystawie.

Każdy ekspozytor wymagał indywidualnej, drobiazgowej pracy, ze względu na zupełnie różne gabaryty, rozmieszczenie poszczególnych gablot oraz eksponatów umieszczonych poza nimi oraz często diametralnie różną ilość tekstu.

Praca wymagała precyzji i uwagi z tego względu, że choćby najmniejszy błąd powodował rozdźwięk między projektem graficznym, a zaplanowaną przestrzenią na gabloty i eksponaty.

Przygotowaliśmy łącznie niemal 100 projektów graficznych obejmujących wydruki na ekspozytory, wydruki wielkoformatowe – bannerowe, tablice informacyjne i inne.

Zaprojektowaliśmy również składaną ulotkę informacyjną, którą można bezpłatnie otrzymać po wejściu na wystawę.

Opracowaną aranżację plastyczną przedstawiliśmy na wizualizacjach 3d.

Wirtualny spacer

Przygotowaliśmy również wirtualny spacer po ekspozycji, dzięki któremu możliwe było zwiedzanie wystawy zanim ta powstała.

Dzięki wykorzystaniu technologii wirtualnej rzeczywistości mogliśmy dokładnie prześledzić każdy element wystawy, sprawdzić czy wszystko zostało odpowiednio zaprojektowane i ułożone w przestrzeni.

• Koncepcja plastyczna wystawy
  • Projekt Identyfikacji Wizualnej, w tym stworzenie logotypu wystawy
  • Projekty graficzne i obróbka zdjęć
  • Wizualizacje 3d