KLIENT: MUZEUM REGIONALNE IM. STANISŁAWA SANKOWSKIEGO W RADOMSKU

Aplikacje multimedialne i dostawa sprzętu multimedialnego do zabudowy.

Dla Muzeum Regionalnego im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku przygotowaliśmy dwie aplikacje na ekrany dotykowe w formie osi czasu, które opowiadały o dziejach miasta, w ramach zmienionej ekspozycji stałej. Dostarczyliśmy również sprzęt multimedialny do zabudowy przez Zamawiającego.

Aplikacje – interaktywne osie czasu

Głównym celem aplikacji jest opowiedzenie historii Radomska od początków państwowości do czasów współczesnych. Dzieje miasta zostały podzielone na przed i po 1945 rokiem.

Aplikacje zostały przygotowane w formie rozbudowanych osi czasu, połączonych z katalogiem eksponatów cyfrowych. Użytkownik może przełączać się między datami ułożonymi horyzontalnie. Po kliknięciu w datę przechodzimy do części katalogowej, gdzie zebrane zostały zdjęcia, dokumenty, skany i filmy wideo oraz teksty informacyjne. Zapewniliśmy możliwość wyświetlania tych materiałów w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu odbiorca może w znacznym stopniu powiększać zdjęcia.

W prezentacji zostało zaprezentowanych ponad 1100 eksponatów cyfrowych, które zostały później jeszcze poszerzone przez pracowników muzeum, za pomocą plików konfiguracyjnych, które udostępniliśmy do swobodnej zmiany zawartości aplikacji.

Dodatkowo w jednej z aplikacji dodaliśmy interaktywne puzzle, które mogą spodobać się młodszym odbiorcom.

Ze względu na mocno ograniczony budżet dobraliśmy i dostarczyliśmy sprzęt multimedialny do zabudowy przez klienta w postaci monitora dotykowego wraz z komputerem. Drugi, podobny zestaw Zamawiający miał na stanie i został wykorzystany, po upewnieniu się, że aplikacja będzie na nim działać.

• Projekt graficzny i funkcjonalny aplikacji
  • Obróbka materiałów źródłowych
  • Dobór i dostawa sprzętu multimedialnego do zabudowy
  • Instruktaż samodzielnej edycji plików konfiguracyjnych dla pracowników muzeum