Project Description

KLIENT: FIRMA EKSPONATOR DLA DRAWSKA POMORSKIEGO (PODWYKONAWSTWO)

Przygotowanie trzech aplikacji multimedialnych, w tym jednej gry interaktywnej w ramach projektu „EKOkorytarze – edukacja ekologiczna w Powiecie Drawskim”.

W ramach współpracy z firmą Eksponator przygotowaliśmy trzy aplikacje multimedialne dla projektu „EKOkorytarze – edukacja ekologiczna w Powiecie Drawskim”.

Ekspozycja poświęcona była kształtowaniu właściwych postaw człowieka wobec przyrody przez edukację. Można było dowiedzieć się między innymi jak dbać o środowisko i oszczędzać wodę. Zaprezentowane zostały również największe walory Powiatu Drawskiego,

Aplikacja „Jezioro tajemnic”

Aplikacja prezentuje przekrój jeziora Drawsko, gdzie na przestrzeni lat odkrywano wiele historycznych przedmiotów. Od małych guzików wojskowych, po ciężki sprzęt i maszyny.

Zadaniem gracza jest przeczesanie otchłani jeziora za pomocą lupy i odnalezienie wszystkich ukrytych przedmiotów.

Naszym zadaniem było stworzenie takiej grafiki, która umiejętnie będzie kamuflować zaszyte kształty, a równocześnie będzie przemawiać do młodszego odbiorcy. Grafika, która powstała na potrzeby aplikacji spodobała się na tyle, że została wykorzystana również w części wydruków na wystawie.

Aplikacja została zaprogramowana w ten sposób, że po najechaniu lupą na dany przedmiot użytkownik dostawał wizualną informację, że na coś natrafił.

Po odnalezieniu wszystkich ukrytych skarbów, ukazywała się plansza końcowa, gdzie można było dowiedzieć się o nich więcej.

Aplikacje – Interaktywna mapa i Odnawialne źródła energii

Druga z przygotowanych przez nas aplikacji poświęcona była mapie szlaków rowerowych na obszarze powiatu drawskiego.

Poszczególne trasy zostały zaznaczone innymi kolorami.

Użytkownik może zapoznać się ze ścieżkami klikając w punkty aktywne lub przez menu po lewej stronie ekranu.

Ostatnią aplikacją była prosta prezentacja dotycząca odnawialnych źródeł energii, gdzie klikając na odpowiednią ikonę użytkownik mógł zapoznać się z wadami i zaletami poszczególnych rozwiązań, a także obejrzeć krótkie filmy i animacje z nimi związane.

Zakres działań:

  • Projekt graficzny i funkcjonalny aplikacji na ekrany dotykowe
  • Obróbka dostarczonych materiałów
  • Przygotowanie autorskich ilustracji
  • Konfiguracja aplikacji
  • Oprogramowanie

Chcesz zrealizować podobny projekt? Skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy nasze pomysły na spotkaniu.