KLIENT: LUBUSKIE MUZEUM WOJSKOWE W ZIELONEJ GÓRZE Z SIEDZIBĄ W DRZONOWIE

Przygotowanie aplikacji multimedialnej z katalogiem filmów, przeznaczonej na tablet, dostawa ramek cyfrowych i uchwytów ściennych.

Pod koniec 2018 roku zrealizowaliśmy nieduże zlecenie, polegające na oprogramowaniu aplikacji multimedialnej oraz dostawie tabletu wraz z obudową, ramek cyfrowych oraz uchwytów ściennych i słuchawek.

Prezentacja multimedialna

Aplikacja ma formę katalogu filmów, w podziale na kategorie. Zbiór zawiera wywiady z kombatantami oraz dwa filmy dokumentalne poświęcone wydarzeniom II wojny światowej. Naszym zadaniem, oprócz oprogramowania prezentacji, był również montaż fragmentów wypowiedzi wg wskazań inwestora. Aplikację można łatwo rozbudować poprzez pliki konfiguracyjne.

Tablet z aplikacją w dedykowanej obudowie

Sprzęt multimedialny

Z racji bardzo ograniczonego budżetu byliśmy w stanie zaproponować jedno interaktywne stanowisko oparte na tablecie z systemem android, które umieściliśmy w dedykowanej obudowie, mocowanej do ściany. Do zestawu dołączyliśmy słuchawki.

W gablotach umieszczone zostały 12″ ramki cyfrowe, które wyświetlają archiwalne zdjęcia w formie pokazu slajdów. W ramach zlecenia przekazaliśmy również uchwyty, aby można je było zamocować wewnątrz lub na zewnątrz gablot.

Mimo, że zakres prac był nieduży, to nawet te skromne elementy multimedialne ożywiają tradycyjną i niezwykle ciekawą ekspozycję.

Staramy się tak dobierać wyposażenie multimedialne, aby zmieściło się w każdym budżecie.

• Projekt graficzny, funkcjonalny i oprogramowanie aplikacji na tablet
  • Obróbka materiałów filmowych
  • Dostawa tabletu i ramek cyfrowych oraz uchwytów