Project Description

KLIENT: BYDGOSKIE CENTRUM SZTUKI

Oprawa graficzna, opracowanie rozbudowanej aplikacji multimedialnej oraz dostawa kiosku dotykowego.

Na okoliczność powstania Bydgoskiego Centrum Sztuki dostarczyliśmy aplikację multimedialną, poświęconą postaci rzeźbiarza Stanisława Horno-Popławskiego oraz historii rzeźby. Dostarczyliśmy również kiosk interaktywny w dedykowanej obudowie, której projekt powstał na indywidualne życzenie klienta.

Prezentacja multimedialna

Aplikacja dotykowa stanowi rozbudowany katalog cyfrowych eksponatów i składa się z dwóch głównych działów.

Pierwszy poświęcony jest historii rzeźby od czasów prehistorycznych do prac współczesnych. Zostało tu zebranych i podzielonych na przedziały czasowe ponad 200 zdjęć. Każde z nich posiada przyporządkowane miejsce na mapie. Mapa bowiem stanowi alternatywną formę przeglądania katalogu. Dzięki temu użytkownik łatwo może zaznajomić się z pracami nie tylko w układzie chronologicznym, ale również geograficznym. Zbiory można poszerzać poprzez pliki konfiguracyjne.

Druga część aplikacji to zbiór eksponatów cyfrowych: zdjęć osobistych, zdjęć prac, dokumentów związanych z postacią Stanisława Horno-Popławskiego – uznanego, polskiego rzeźbiarza. Całość ujęta jest w formie osi czasu z podziałem na kategorie.

Kiosk interaktywny

Naszym zadaniem było również dostarczenie sprzętu multimedialnego. Z racji tego, że kiosk interaktywny miał stanąć w obiekcie pełniącym role galerii sztuki kształt jego obudowy musiał nawiązywać do innych elementów, znajdujących się na ekspozycji. Obudowa musiała mieć również odpowiednie walory estetyczne.

Przygotowaliśmy dla klienta trzy projekty obudowy, z czego jeden został wybrany i przekazany do produkcji. Konstrukcja powstała ze stali i aluminium malowanych proszkowo. Do tego dobraliśmy dotykowy ekran 32″ w technologii pojemnościowej, co pozwoliło na idealne zlicowanie powierzchni monitora z pulpitem obudowy. Konstrukcja obudowy składa się z dwóch części, co umożliwia łatwiejszy transport. Drzwiczki rewizyjne pozwalają na łatwe dostanie się do komputera i monitora.

Zakres działań:

  • Projekt graficzny i funkcjonalny poszczególnych działów aplikacji
  • Ikonografia, obróbka zdjęć
  • Oprogramowanie poszczególnych działów aplikacji multimedialnej
  • Oprogramowanie i instalacja aplikacji na urządzeniu
  • Indywidualny projekt obudowy
  • Dobór sprzętu multimedialnego
  • Produkcja i dostawa kiosku interaktywnego

Chcesz zrealizować podobny projekt? Skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy nasze pomysły na spotkaniu.

GALERIA