Project Description

KLIENT: MUZEUM NARODOWE ROLNICTWA W SZRENIAWIE, NA ZLECENIE AGENCJI TWÓRCZA10

Przygotowanie multimedialnej aplikacji interaktywnej na ekran dotykowy, na podstawie koncepcji funkcjonalnej autorstwa agencji Twórcza10

Wizualizacja 3d
Aplikacja dotykowa - kiosk interaktywny

Stworzyliśmy interaktywną prezentację multimedialną o charakterze edukacyjnym, która umożliwiała samodzielne skonstruowanie przez zwiedzającego wozu Hela (który służył do przewożenia towarów) oraz jego poszczególnych elementów, wykorzystując gamifikację jako sposób przekazywania wiedzy.

Użytkownicy podczas interakcji z aplikacją, mieli za zadanie za pomocą mini-gry złożyć poszczególne części wozu. Poprzez zabawę, aplikacja uczyła m.in. jak konstruowano tego typu pojazdy, z jakich rodzajów drewna składały się poszczególne elementy oraz jakich narzędzi używano, aby je wykonać.

Aplikacja wykorzystywała szereg wizualizacji 3d, które ukazywały poszczególne elementy składowe wozu. Zwiedzający miał okazję zapoznać się z zawodem Stelmacha, czyli Kołodzieja. Wcielał się w rolę rzemieślnika i tak jak on musiał dobrać odpowiednie narzędzia i materiały, aby skonstruować koła, podwozie i nadwozie, a następnie umiejętnie połączyć te elementy w całość.

Mechanika gry opierała się na łączeniu szczegółowo opisanych obiektów ze sobą. Wykrywała, które elementy są połączone prawidłowo i informowała użytkownika, gdzie popełnił błąd. Gdy zwiedzającemu udało się skonstruować cały wóz, w nagrodę mógł obejrzeć go w całej krasie, poprzez animację 3d.

Zakres działań:

  • Projektowanie graficzne i obróbka zdjęć
  • Prezentacja multimedialna na ekran dotykowy
  • Gamifikacja

Chcesz zrealizować podobny projekt? Skontaktuj się z nami.
Chętnie przedstawimy nasze pomysły na spotkaniu.