Szukasz ekspertów od aplikacji dotykowych i prezentacji – jesteś we właściwym miejscu! Specjalizujemy się w tworzeniu angażujących rozwiązań na urządzania multimedialne

APLIKACJE DOTYKOWE NA KIOSKI INTERAKTYWNE

Bardzo popularnymi rozwiązaniami w przestrzeniach ekspozycjach są aplikacje dotykowe na kioski interaktywne. Dzięki aplikacjom zwiedzający mogą zapoznać się z różnego rodzaju treściami multimedialnymi, które rozwijają tematykę wystawy. To aplikacje dotykowe sprawiają, że sprzęt z jakiego składa się kiosk interaktywny, staje się nowoczesnym stanowiskiem multimedialnym, dzięki któremu zwiedzający mogą w łatwy i angażujący sposób poszerzyć swą wiedzę na temat ekspozycji.

Tworzymy aplikacje multimedialne na wszelkiego rodzaju stanowiska stworzone na bazie ekranów dotykowych takie jak interaktywne kioski, totemy i stoły multimedialne.

Poza aplikacjami dotykowymi tworzymy również:

  • animowane prezentacje na ekrany bierne, takie jak np. wideowalle,
  • unikatowe aplikacje na stanowiska holograficzne,
  • interaktywne stanowiska kinect,
  • interaktywne witryny,
  • stanowiska typu translook,
  • gogle wirtualnej rzeczywistości.

CECHY NASZYCH APLIKACJI DOTYKOWYCH

Unikatowe scenariusze aplikacji i prezentacji

Ekspozycje muzealne różnią się charakterem i grupami odbiorców, dlatego każde zagadnienie wymaga indywidualnego podejścia.  Zawsze staramy się dostosować scenariusz aplikacji dotykowych do potrzeb danego miejsca. Jeżeli najliczniejszą grupę wśród zwiedzających stanowią dzieci i młodzież proponujemy unikatowe angażujące gry powiązane z tematyką ekspozycji. Jeśli jest potrzeba zaprezentowania dużej ilości grafik dobrze sprawdzają się aplikacje typu katalog. Na jednym kiosku może być zainstalowanych wiele aplikacji. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze typy aplikacji dotykowych na kioski interaktywne:

  • rozbudowany katalog grafik

To typ aplikacji multimedialnej dedykowanej do prezentacji zbioru materiałów w formie cyfrowych obrazów: zdjęć, rycin, ilustracji, itp. Katalog podzielony jest na działy i kategorie, a łatwa nawigacja pozwala na dotarcie do interesujących użytkownika działów, np. możliwe jest filtrowanie treści po wybranym zagadnieniu. Zdjęcia w dobrej jakości można powiększyć za pomocą gestów. Każdemu zdjęciu towarzyszy opis.

  • katalog audio / wideo

Zasada działa tej aplikacji jest podobna do działa katalogu grafik, z tym, że w tym przypadku mamy do czynienia ze zbiorem plików audio i wideo, dlatego aplikacja ma wbudowany odtwarzacz plików multimedialnych.

  • oś czasu

Ten rodzaj aplikacji dotykowej sprawdza się doskonale do prezentacji biografii jakiejś osoby, historii miasta albo etapów procesu. Na interaktywnej mapie naniesione są punkty odpowiadające kolejnym datom czy krokom procesu. Po aktywacji punktu, użytkownik widzi poszerzone informacje na temat danego zdarzenia, np. w formie atrakcyjnych interaktywnych infografik, zdjęć czy opisu.

  • interaktywna makieta 3d

Ta forma aplikacji dotykowej pozwala między innymi na odtworzenie dawnego kształtu miasta, zamku czy jakiegokolwiek innego obiektu, dla którego dostępne są materiały, na podstawie których można stworzyć model 3d, takie jak: dawne ryciny, archiwalne fotografie, plany i opisy obiektów. Makieta osadzona jest w środowisku 3d, co pozwala na jej obracanie w przestrzeni, przybliżanie i oddalanie, aby móc przyjrzeć się szczegółom. Dodatkowo przy wybranych obiektach na makiecie znajdują się punkty aktywne, które otwierają opis obiektu z galerią zdjęć.

  • interaktywna mapa miasta

Aplikacja prezentująca współczesną mapę miasta. Na interaktywnej mapie zaznaczone są punkty aktywne. Po kliknięciu w punkt może pojawiać się rozszerzony opis obiektu z galerią, w tym np. zestawienie zdjęć archiwalnych i teraźniejszych danego miejsca, z możliwością nakładania na siebie zdjęć celem ich porównania.

  • gry dla dzieci

Aplikacje dotykowe w formie gry, uczą dzieci i młodzież zagadnień związanych z tematyką ekspozycji, angażując je do zabawy. Scenariusz gry dostosowany jest do charakteru ekspozycji. Mogą to być np. quizy, gry planszowe, puzzle, wytwarzanie przedmiotów czy dopasowywanie grafik do danego zagadnienie. W czasie zabawy dzieci poznają słownictwo, daty czy procesy powiązane z danym tematem. Wykorzystujemy techniki gamifikacji i funkcje społecznościowe.

Projekty graficzne aplikacji dotykowej

Opracowując stronę wizualną aplikacji mamy na uwadze tematykę ekspozycji oraz identyfikację wizualną danego miejsca. Przygotowywane przez nas projekty mają intuicyjną nawigację, przystosowaną do poruszania się po niej przy pomocy dotyku palców dłoni.

JEŚLI SZUKASZ NIESZABLONOWYCH POMYSŁÓW, NIE CZEKAJ DŁUŻEJ!

Chętnie spotkamy się w celu ustalenia Twoich potrzeb. Odpowiemy na wszystkie pytania.