KLIENT: TWÓRCZA10

Projekt i oprogramowanie aplikacji interaktywnej na ekran dotykowy oraz wizerunkowego serwisu www, na podstawie koncepcji funkcjonalnej autorstwa agencji Twórcza10

Słowiański Mit to niezwykła multimedialna, czasowa wystawa prezentująca wczesnośredniowieczną kulturę na ziemiach polskich między VIII a X wiekiem. Wystawa pozwalała zrozumieć obrzędy i zwyczaje, jakie przetrwały w niemal niezmienionej formie w kulturze ludowej oraz dostrzec historyczne aspekty rozwoju polskiej państwowości i kultury. W ramach przedsięwzięcia przygotowaliśmy informacyjno – wizerunkowy serwis www oraz prezentację multimedialną, przeznaczoną na kiosk interaktywny

Prezentacja multimedialna na ekran dotykowy

Prezentacja interaktywna podzielona została na dwie części. Pierwsza przedstawiała świątynie Świętowita w Arkonie na Rugii, druga sanktuarium słowiańskie typu gorodiszcze-światiliszcze, będące miejscem obrządków religijnych.

Przygotowana w trzech wersjach językowych aplikacja oparta na technologii flash pozwalała przenieść się w czasie i zobaczyć odtworzone w 3d wirtualne obiekty, wraz z interesującymi opisami. Nawigacja dotykowa pozwalała aktywować punkty w ramach wirtualnej wycieczki, aby dowiedzieć się więcej o danym obiekcie, a także przełączać się swobodnie do wybranych scen.

W aplikacji zintegrowaliśmy ponad 40 wysokiej jakości animacji 3d, dostarczonych przez Zamawiającego, aby stworzyć unikalną w swojej formie prezentację przeznaczoną na 32 calowy ekran dotykowy. Jej nietypowa zawartość, a jednocześnie łatwość obsługi, pozwoliła na bycie jednym z najczęściej obleganych atrakcji w ramach multimedialnej ekspozycji.

Serwis www

Strona internetowa oparta na technologii flash pozwalała zapoznać się z tematyką ekspozycji, a także zdobyć praktyczne informacje o wystawie.

Zaprojektowaliśmy witrynę, która kolorystyką, doborem typografii, sposobem nawigacji bezpośrednio nawiązywała do scenariusza wystawy.

Duże wizerunkowe zdjęcia oraz podkład muzyczny natychmiast wprowadzały użytkownika w klimat ekspozycji.

• Projektowanie graficzne i obróbka zdjęć
  • Strona www w technologii flash
  • Prezentacja multimedialna na ekran dotykowy
  • Integracja animacji 3d