Koncepcje wstępne i kosztorysy szacunkowe na potrzeby wniosków o dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach współpracy z muzeami, centrami kultury i urzędami gmin przygotowujemy koncepcje wstępne i szacunkowe kosztorysy, które są wykorzystywane jako podstawa do sporządzania wniosków o dofinansowanie ze środków MKiDN.

Często zdarza się, że instytucja kultury nie jest w stanie samodzielnie oszacować kosztów przygotowania ekspozycji. Wymaga to wysłania zapytań do kilkunastu / kilkudziesięciu firm, z których część pozostaje bez odpowiedzi. Zdarza się, że bez specjalistycznej wiedzy trudno sformułować takie zapytanie.

Multimedialne Muzeum jest wstanie uprościć ten proces. Kompleksowo przygotowujemy szacunkowy kosztorys przedsięwzięcia i przejmujemy konieczność uzyskania wycen od podwykonawców z różnych branż, firm zajmujących się m.in. elektryką, dostawą sprzętu, oświetleniem, nagłośnieniem czy pracami budowlanymi.
Instytucja kultury wysyłając zapytanie raz, otrzymuje spójne opracowanie z wyszczególnionymi wycenami w ramach ramowego budżetu.

Aby możliwe było sporządzenie kosztorysu, wcześniej musi powstać koncepcja wstępna przedsięwzięcia. W przeciwnym razie trudno jest poczynić odpowiednie założenia do wyceny. Ile będzie stanowisk multimedialnych? Co będą zawierać aplikacje? Ile należy kupić gablot, aby zaprezentować wszystkie eksponaty? Ile będzie kosztować oświetlenie? Czy należy założyć budżet na ścianki działowe i przepierzenia, aby wydzielić przestrzeń ekspozycyjną?

Na te pytania jesteśmy w stanie odpowiedzieć podczas sporządzania wstępnej koncepcji.
Obejmuje ona wstępną aranżację przestrzeni wystawienniczej, dobór niezbędnego sprzętu multimedialnego oraz tradycyjnych środków ekspozycyjnych, oświetlenie, nagłośnienie i inne prace, których będzie wymagał projekt.
Opracowanie przekazujemy w formie dokumentu zawierającego zarys scenariusza, opis prezentowanych rozwiązań oraz wstępną aranżację przestrzeni. Pomysły widoczne są na wizualizacjach 3d. Należy pamiętać, że jest to zarys opracowania przestrzennego, a nie końcowy projekt plastyczny, jednak pozwala on na rozmieszczenie poszczególnych elementów wystawy i co najważniejsze umożliwia ich wycenę.

Aby sprawnie przystąpić do pracy, warto przygotować dla nas:

  • Opis tematyki wystawy
  • Wstępną listę prezentowanych eksponatów
  • Rzuty pomieszczeń (jeśli to możliwe)
  • Zdjęcia pomieszczeń (jeśli to możliwe)
  • Zarys scenariusza / pomysły na elementy wystawy (jeśli są poczynione pewne założenia)
  • Maksymalny zakładany budżet przedsięwzięcia

W 2015 roku mieliśmy okazję przygotować wstępną koncepcję wraz z kosztorysem szacunkowym, dla jednego z domów kultury. Na ponad 500 zgłoszonych projektów w konkursie „Infrastruktura domów kultury”, projekt zdobył jedną z najwyższych liczb punktów. Oprócz tego współpracowaliśmy z dwoma muzeami, gdzie przygotowywaliśmy szacunkowe kosztorysy, a które również otrzymały dofinansowania.

W 2016 roku pracowaliśmy, przygotowując wstępne koncepcje i kosztorysy, z kilkunastoma podmiotami kultury. Trzymamy kciuki za wnioski skierowane do MKiDN oparte o nasze rozwiązania i wyceny.

Ze względu na ilość pracy, którą wkładamy w przygotowanie wstępnej koncepcji i zebranie miarodajnych wycen do kosztorysu szacunkowego, przygotowanie takiego opracowania jest płatne.

Cena wstępnej koncepcji i kosztorysu szacunkowego zależy od:

  • Wielkości przestrzeni ekspozycyjnej
  • Skomplikowania projektu
  • Poziomu szczegółowości wyceny
  • Poziomu szczegółowości wizualizacji projektu
  • Zakresu konsultacji z podmiotami zewnętrznymi (np. prace budowlane)

Zapraszamy serdecznie do kontaktu.

Zainteresowała Cię nasza propozycja? Zapraszamy do kontaktu.